Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

Organizacja Pożytku publicznego

PL EN

O Fundacji / Zespół / Wolontariusze

"Wolontariat to bezpłatne, świadome, dobrowolne działania na rzecz innych wykraczające poza więzi rodzinno - koleżeńsko - przyjacielskie. Wolontariuszem może być każdy, w każdej dziedzinie życia społecznego, wszędzie tam, gdzie taka pomoc jest potrzebna". - def. Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie.

Fundacja FLZB jest stworzona z myślą o mieszkańcach i dla mieszkańców. Działalność Fundacji nie byłaby jednak możliwa bez pomocy i życzliwości wolontariuszy. Przyłącz się do Nas. Razem zrobimy więcej.

Wolontariusze Fundacji:

  

 

 Andrzej Klucha - prezes Stowarzyszenia NOODLES STAGE

"żeby naprawdę wiele się działo trzeba zacząć samemu zacząć coś robić w tym kierunku. Nie można czekać, aż ktoś nas wyręczy, bo niestety możemy się nie doczekać. Zdaję sobie sprawę, ze nie każdy ma pomysł i wie jak go zrealizować. Dlatego warto w każdy sposób wspierać wszystkich, którzy coś organizują dla społeczności lokalnej - nawet swoją obecnością na różnych wydarzeniach."

  Żaneta Grela (współpraca i koordynacja działań stypendystów) -kulturoznawca, specjalista w zakresie psychologii komunikacji społecznej.
 
„Uważam, iż działania Fundacji FLZB są niezwykle ważne dla rozwoju i promowania kultury lokalnej. Pomoc jaką ofiarowuje Fundacja,  szczególnie organizacjom pozarządowym, ma ogromne znaczenie dla budowania lokalnej tożsamości, pozwala promować ambitnych, młodych ludzi, którzy wkładają dużo pracy w tworzenie kulturowego zaplecza naszego regionu. Dzięki różnym formom wsparcia tej dziedziny życia społecznego, szeroko rozumiana kultura może wciąż się  rozwijać. Mam nadzieję, że moja działalność dla Fundacji pomoże sprawić, że kultura będzie bardziej docenianą stroną życia społecznego, ponieważ kultura – to my”.
 
 

Adrian Łobacz (fotograf) - fotografią pasjonuje się od kilku lat. Razem z przyjaciółmi utworzyliśmy CKN Pogotowie w którym zaadaptowaliśmy jedno pomieszczenie na studio fotograficzne. W latach 2005 - 2007 był stypendystą Fundacji FLZB i od tamtej pory jest naszym wolontariuszem. Obecnie jest dziennikarzem miejscowej gazety.

"Fundacja pomogła mi zrealizować moje plany dotyczące nauki. Teraz to ja działam dla Fundacji, ponieważ mam świadomość wartości pomocy jaką ona niesie dla lokalnej społeczności".

Renata Obszańska (tłumacz j. angielskiego) - zainteresowanie językiem angielskim zaczęła przejawiać już w szkole podstawowej. Pobyt i praca w USA pomogły zdobyć jej praktykę w posługiwaniu się językiem angielskim.

"Pomoc w tłumaczeniu tekstów umożliwi fundacji poszerzenie zakresu działań, co przyczyni się do jej rozwoju. Dla mnie jest to również nowe doświaczenie, które pomaga mi zrozumieć specyfikę działań trzeciego sektora i specjalistycznego języka którym się on posługuje"

   

 

Partnerzy
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Bank Spółdzielczy w Księżpolu Konto nr:
22 9614 0008 2005 0007 5819 0001
ul. T. Kościuszki
23-400 Biłgoraj 65
tel. kom. 606 925 977
e-mail: flzb@lbl.pl