Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

Organizacja Pożytku publicznego

PL EN

O Fundacji / Aktualności

7-12-2010

Mikołaje zbierali na stypendia

6 grudnia 2010 r. w Biłgoraju wolontariusze w mikołajkowych czapkach wyruszyli na ulice miasta. Akcja ta zorganizowana przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej miała na celu zebranie pieniędzy na przyszłoroczne stypendia dla najzdolniejszej młodzieży z naszego regionu. Udział w niej wzięło 9 stypendystów i 11 wolontariuszy Biłgorajskiego Funduszu Stypendialnego, którzy w godzinach od 09.00 do 15.00 kwestowali na ulicach Biłgoraja.

więcej »

28-11-2010

Konkurs na stypendia dla Studentów - ROZSTRZYGNIĘTY

Komisja Stypendialna Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej wyłoniła listę zwycięzców XI Konkursu Stypendialnego rozpisanego przez Fundację FLZB na rok akademicki 2010/2011. Pod uwagę brano (zgodnie z regulaminem) wyniki w nauce (do 40 pkt), szczególne osiągnięcia, aktywność społeczna i współpraca z Fundacją FLZB (do 40 pkt) oraz sytuację materialną (do 20 pkt).

Do konkursu przystąpiło 24 kandydatów: 3 studentów rozpoczynających naukę na wyższej uczelni i 21 studentów dalszych lat.  Wybór był bardzo trudny, ze względu na ograniczoną wysokość środków jakie udało się pozyskać w tym roku na wypłatę stypendiów.

Cieszymy się, że dzięki naszym staraniom możemy pomóc trzem osobom z pośród 24 kandydatów ubiegających się o stypendium. Mamy nadzięję, że w przyszłym roku więcej osób i firm zdecyduje się wesprzeć Biłgorajski Fundusz Stypendialny chociażby przekazując 1% należnego podatku na rzecz w/w funduszu.

Lista stypendystów 2010/2011

Serdecznie gratulujemy wszystkim kandydatom świetnych wyników w nauce i życzymy powodzenia w obecnym roku akademickim. 

28-10-2010

Apel o pomoc dla Szpitala w Tarnogrodzie

NFZ odmawia podpisania kontraktu dla Oddziału Wewnętrznego w Tarnogrodzie (z informacji od pracodawcy) z powodu braku rentgena. Odpowiedzią na zaistniały problem może być nasza dobroczynność. W pierwszej kolejności kwota 700.000 zł dałaby możliwość zakupu takiego aparatu a następnie użyczenie obecnemu pracodawcy i odżegnanie zamknięcia szpitala w Tarnogrodzie. Docelowa i całkowita wartość inwestycji szacowana jest na kwotę 1.800.000 zł.

Dotychczasowe działania administracyjne na wszystkich szczeblach są nieskuteczne, zdemontowany stary aparat nie został zastąpiony nowym.

więcej »

2010-10-12

STYPENDIA DLA GIMNAZJALISTÓW I UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH PRZYZNANE!

Komisja Stypendialna Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej wyłoniła listę zwycięzców XI Konkursu Stypendialnego rozpisanego przez Fundację FLZB na rok szkolny 2010/2011. Pod uwagę brano (zgodnie z regulaminem) wyniki w nauce (do 40 pkt), szczególne osiągnięcia, aktywność społeczna i współpraca z Fundacją FLZB (do 40 pkt) oraz sytuację materialną (do 20 pkt).

Do konkursu przystąpiło 63 kandydatów: 46 uczniów szkół średnich i 17 gimnazjalistów.  Najwyższa śerdnia ocen ucznia gimnazjum  w tegorocznym konkursie wyniosła 5,94, natomiast ucznia szkoły średniej 5,25.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich do wspierania Biłgorajskiego Funduszu Stypendialnego. Marzeniem naszym jest, aby każda zgłaszająca wniosek osoba otrzymała stypendium. Dzięki Państwa darowiznom jest to możliwe już w przyszłym roku.

Lista Stypendystów na rok szkolny/akademicki 2010/2011

Biłgorajski Fundusz Stypendialny dofinansowała w ramach programu "Równe Szanse - Lokalne Programy Stypendialne" Fundacja im. Stefana Batorego w Warszawie, Firma AMBRA S.A. i Model Opakowania Sp. z o.o.

2010-10-01

SZLACHETNA PACZKA

To ogólnopolski program pomocowy dla rodzin żyjących poniżej progu ubóstwa, organizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Jego głównym założeniem jest przekazanie odpowiadającej na konkretne potrzeby pomocy rodzinom dotkniętym biedą. Program jest realizowany lokalnie – w każdej miejscowości lider organizuje sztab wolontariuszy, którzy docierają do rodzin potrzebujących, badają ich sytuację i pytają o konkretne potrzeby. Zgromadzone informacje umieszczają w anonimowej, internetowej bazie rodzin, skąd indywidualni darczyńcy mogą wybrać określoną rodzinę ze swojego miasta i przygotować dla niej PACZKĘ.

więcej »

Partnerzy
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Bank Spółdzielczy w Księżpolu Konto nr:
22 9614 0008 2005 0007 5819 0001
ul. T. Kościuszki
23-400 Biłgoraj 65
tel. kom. 606 925 977
e-mail: flzb@lbl.pl