Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

Organizacja Pożytku publicznego

PL EN

O Fundacji / Aktualności

2010-10-01

SZLACHETNA PACZKA

To ogólnopolski program pomocowy dla rodzin żyjących poniżej progu ubóstwa, organizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Jego głównym założeniem jest przekazanie odpowiadającej na konkretne potrzeby pomocy rodzinom dotkniętym biedą. Program jest realizowany lokalnie – w każdej miejscowości lider organizuje sztab wolontariuszy, którzy docierają do rodzin potrzebujących, badają ich sytuację i pytają o konkretne potrzeby. Zgromadzone informacje umieszczają w anonimowej, internetowej bazie rodzin, skąd indywidualni darczyńcy mogą wybrać określoną rodzinę ze swojego miasta i przygotować dla niej PACZKĘ.

więcej »

2010-09-01

XI KONKURS STYPENDIALNY

Celem Biłgorajskiego Funduszu Stypendialnego jest finansowa pomoc osobom stale zamieszkałym na terenie działania Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.
Stypendia przyznawane są studentom, osiągającym bardzo dobre wyniki w nauce, mającym inne szczególne osiągnięcia  na uczelni, aktywnie uczestniczącym w życiu społecznym oraz dla których pomoc finansowa jest niezbędna dla dalszego kształcenia.

Wnioski przyjmowane będą do 30 września 2010r.

więcej »

2010-08-18

Konferencja „Fundusze Lokalne – nowoczesne organizacje partnerskie”

W dniach 23-24 września w Zwierzyńcu na Roztoczu odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja Federacji Funduszy Lokalnych w Polsce „Fundusze Lokalne – nowoczesne organizacje partnerskie”
Podczas konferencji zaprezentujemy dobre praktyki i doświadczenia polskich Funduszy Lokalnych, pokażemy ich najbardziej charakterystyczne cechy, podsumujemy ostatni rok działalności, zastanowimy się nad przyszłością Funduszy Lokalnych w Polsce, tych funkcjonujących od ponad 10 lat i nowotworzonych. Będziemy przede wszystkim rozmawiać o współpracy Funduszy Lokalnych z Partnerami i nawiązywać nowe znajomości. 
Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkich zainteresowanych: pracowników Funduszy Lokalnych, członków Rad, Komisji i Zarządów FL, wolontariuszy, osoby zainteresowane współpracą z Funduszami Lokalnymi, przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych i mediów.
W konferencji zapowiedzieli swój udział przedstawiciele ukraińskich organizacji pozarządowych.

więcej »

2010-06-25

Akademia Liderów

Działasz w organizacji pozarządowej lub chcesz ją utworzyć?

Akademia Liderów jest dla ciebie!


Pomożemy twojej organizacji odnieść sukces. Organizujemy w tym roku szkolenia, wyjazd studyjny do Bystrzycy Starej, konferencje a także powołamy zespół trenerów który będzie pracować indywidualnie w Państwa organizacjach. Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne. Więcej...

Projekt "Akademia Liderów " współfinansowany jest ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

2010-01-14

Zatrzymaj swój 1% podatku w Biłgoraju.

Już po raz kolejny mamy okazję zatrzymać nasz 1% podatku na dobre projekty służące naszej społeczności. Mamy okazję wesprzeć również naszą zdolną i aktywną młodzież dla której pomoc finansowa jest niezbędna dla dalszego kształcenia na wysokim poziomie. 

Wpisz w PIT: Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej KRS 82324

Partnerzy
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Bank Spółdzielczy w Księżpolu Konto nr:
22 9614 0008 2005 0007 5819 0001
ul. T. Kościuszki
23-400 Biłgoraj 65
tel. kom. 606 925 977
e-mail: flzb@lbl.pl