Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

Organizacja Pożytku publicznego

PL EN

O Fundacji / Aktualności

08-05-2012

Edukujemy młodzież w szkołach

To od nas samych zależy czy nasza okolica będzie się rozwijała. Na naszej ziemi biłgorajskiej działa wiele organizacji które mają zapał oraz pomysły do tego by żyło nam się lepiej. Fundacja FLZB  wspiera wiele takich pomysłów i inicjatyw lokalnych a także osoby zdolne i aktywne które czynią nasze miejscowości lepszymi. Bardzo nam zależy aby młodzież ucząca się w szkołach naszego powiatu miała świadomość potencjału i możliwości jakie mają w sobie organizacje pozarządowe naszej ziemi biłgorajskiej.

W okresie  od 7 do 25 maja 2012 roku Fundacja prowadzi spotkania edukacyjne z młodzieżą.

więcej »

19-04-2012

KONKURS "DZIAŁAJ LOKALNIE VII" ROZSTRZYGNIĘTY

Komisja spośród 38 wniosków jakie wpłynęły na konkurs postanowiła dofinansować 18 projektów, które w jej ocenie najpełniej odpowiadają formule programu "Działaj Lokalnie VII".

Uroczyste podpisanie umów grantowych odbędzie się w dniu 23  kwietnia 2012 r. o godz. 13.00 w Parku Solidarności obok siedziby Fundacji.

Serdecznie zapraszamy.

więcej »

06-03-2012

XXII KONKURS GRANTOWY „DZIAŁAJ LOKALNIE VII”

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej ogłasza XXII KONKURS GRANTOWY realizowany w ramach Programu „DZIAŁAJ LOKALNIE VII”.

Celem konkursu jest wsparcie projektów, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Program prowadzony jest z myślą o organizacjach pozarządowych, lokalnych instytucjach oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej. O dotacje w łącznej kwocie 55.000 zł mogą ubiegać się organizacje i grupy nieformalne mające siedzibę na terenie Powiatu biłgorajskiego i Gminy Zwierzyniec. Więcej...

Termin składania wniosków upływa dnia
10 kwietnia 2012 roku.

Serdecznie informujemy, że szkolenie z zakresu wypełniania wniosku odbędzie się 22 marca w czwartek o godzinie 14.00 w siedzibie Fundacji.

05-03-2012

Spotkanie członków Federacji Funduszy Lokalnych w Polsce

W ramach projektu „Instytucjonalne wzmocnienie Federacji FL w Polsce” w dniach 19-20.03.2012 r. w Biłgoraju odbędzie się spotkanie szkoleniowe pt.: "Obsługa Funduszy Wydzielonych". Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną dobre praktyki i doświadczenia, przedstawione działające Fundusze Wydzielone. Omówione zostaną zasady działania i obsługi funduszy.

więcej »

05-03-2012

"Porozmawiajmy o naszych sprawach”

W spotkaniu kobiet organizowanym przez Fundację FLZB „Porozmawiajmy o naszych sprawach” w dniu 5 marca, w siedzibie BARR, udział wzięło 35 kobiet, przedstawicielek różnych zawodów, księgowych, pracowników urzędów i instytucji, banków, szkół, biznesu, działaczek wiejskich, w tym Genowefa Tokarska - posłanka na Sejm RP i Zofia Woźnica – członkini Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Jednym z ważniejszych punktów spotaknia była promocja akcji zatrzymywania 1% podatku w Biłgoraju. Ponad ¾ środków z mechanizmu 1% podatnicy PIT z Biłgoraja przekazują dla organizacji OPP nie z naszego terenu. To duża strata, bo pieniądze z NASZEGO 1% mogłyby zasilić nasze małe lokalne organizacje i wydzielone fundusze, moglibyśmy ufundować więcej stypendiów. Zachęcamy do przekazywania 1% na Fundusz Kobiet lub inne fundusze obsługiwane przez Fundację FLZB.
W zeznaniu podatkowym wystarczy podać numer 82324.

Więcej....

Partnerzy
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Bank Spółdzielczy w Księżpolu Konto nr:
22 9614 0008 2005 0007 5819 0001
ul. T. Kościuszki
23-400 Biłgoraj 65
tel. kom. 606 925 977
e-mail: flzb@lbl.pl