Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

Organizacja Pożytku publicznego

PL EN

O Fundacji / Aktualności

29-06-2012

Stypendium Agrafka

Celem programu Agrafka jest wyrównywanie szans edukacyjnych oraz motywowanie młodych ludzi do dalszego rozwoju i pracy na rzecz społeczności lokalnej poprzez wsparcie utalentowanych i niezamożnych uczniów z małych społeczności dotkniętych problemem bezrobocia i marginalizacji.

Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów, liceów i studentów wybitnie utalentowanych w określonej dziedzinie: nauk ścisłych, humanistycznych i artystycznych, pochodzącym z niezbyt zamożnej rodziny, przede wszystkim mieszkających w małej miejscowości, mających ciekawy pomysł na własny rozwój.

Termin skłądania wniosków upływa 25 lipca 2012 r. Więcej....

Program AGRAFKA realizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce przy wsparciu Fundacji Agory, Funduszu Stypendialnego Rodziny Wróblewskich oraz osób indywidualnych i instytucji.

 

27-06-2012

XI edycja Programu Stypendiów Pomostowych

Stypendia Pomostowe skierowane są do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie powiatu biłgorajskiego i gminy Zwierzyniec, maturzystów, którzy zostali przyjęci na I rok dziennych studiów magisterskich realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym, pochodzą ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców, z rodzin o niskich dochodach oraz którzy osiągają dobre wyniki w nauce i spełniają warunki określone w Regulaminie.

Termin składania wniosków w siedzibie Fundacji FLZB upływa 31 lipca 2012 r. Więcej....

Program "Stypendia Pomostowe" prowadzony przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej we współpracy z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości w Łodzi dofinansowany został przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Narodowy Bank Polski.

30-05-2012

Zakupiliśmy kardiomonitor do Biłgorajskiego Szpitala

Serdecznie zapraszamy na uroczystość przekazania kardiomonitora przez Fundusz Zdrowia dla Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.

Spotkanie odbędzie się 04 czerwca 2012 r. o godz. 14.00 przed ARION Szpitale sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju, ul. Dr. Pojaska 5.

więcej »

08-05-2012

Edukujemy młodzież w szkołach

To od nas samych zależy czy nasza okolica będzie się rozwijała. Na naszej ziemi biłgorajskiej działa wiele organizacji które mają zapał oraz pomysły do tego by żyło nam się lepiej. Fundacja FLZB  wspiera wiele takich pomysłów i inicjatyw lokalnych a także osoby zdolne i aktywne które czynią nasze miejscowości lepszymi. Bardzo nam zależy aby młodzież ucząca się w szkołach naszego powiatu miała świadomość potencjału i możliwości jakie mają w sobie organizacje pozarządowe naszej ziemi biłgorajskiej.

W okresie  od 7 do 25 maja 2012 roku Fundacja prowadzi spotkania edukacyjne z młodzieżą.

więcej »

19-04-2012

KONKURS "DZIAŁAJ LOKALNIE VII" ROZSTRZYGNIĘTY

Komisja spośród 38 wniosków jakie wpłynęły na konkurs postanowiła dofinansować 18 projektów, które w jej ocenie najpełniej odpowiadają formule programu "Działaj Lokalnie VII".

Uroczyste podpisanie umów grantowych odbędzie się w dniu 23  kwietnia 2012 r. o godz. 13.00 w Parku Solidarności obok siedziby Fundacji.

Serdecznie zapraszamy.

więcej »

Partnerzy
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Bank Spółdzielczy w Księżpolu Konto nr:
22 9614 0008 2005 0007 5819 0001
ul. T. Kościuszki
23-400 Biłgoraj 65
tel. kom. 606 925 977
e-mail: flzb@lbl.pl