Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

Organizacja Pożytku publicznego

PL EN

O Fundacji / Aktualności

05-03-2012

"Porozmawiajmy o naszych sprawach”

W spotkaniu kobiet organizowanym przez Fundację FLZB „Porozmawiajmy o naszych sprawach” w dniu 5 marca, w siedzibie BARR, udział wzięło 35 kobiet, przedstawicielek różnych zawodów, księgowych, pracowników urzędów i instytucji, banków, szkół, biznesu, działaczek wiejskich, w tym Genowefa Tokarska - posłanka na Sejm RP i Zofia Woźnica – członkini Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Jednym z ważniejszych punktów spotaknia była promocja akcji zatrzymywania 1% podatku w Biłgoraju. Ponad ¾ środków z mechanizmu 1% podatnicy PIT z Biłgoraja przekazują dla organizacji OPP nie z naszego terenu. To duża strata, bo pieniądze z NASZEGO 1% mogłyby zasilić nasze małe lokalne organizacje i wydzielone fundusze, moglibyśmy ufundować więcej stypendiów. Zachęcamy do przekazywania 1% na Fundusz Kobiet lub inne fundusze obsługiwane przez Fundację FLZB.
W zeznaniu podatkowym wystarczy podać numer 82324.

Więcej....

09-02-2012

Kobiecy Punkt Wsparcia

Kobiecy Punkt Wsparcia prowadzony jest w ramach Funduszu Kobiet. Można bezpłatne skorzystać z porad i konsultacji świadczonych przez:

psychologa – Róża Urbaś-Przytuła,
prawnika - Tomasz Licak, który wsześniej współpracował z Fundacją Centrum Praw Kobiet w Warszawie.

Zadaniem doradcy Punktu jest analiza stanu prawnego w oparciu o przedstawione dokumenty i stan faktyczny; określenie i wyjaśnienie przepisów, które regulują dany stan prawny; prawna ocena sytuacji oraz możliwości rozwiązań; wskazanie przepisów na które należy się powołać w sprawie; zaproponowanie drogi postępowania.

więcej »

13-01-2012

Zatrzymaj swój 1% podatku u siebie.

To czy w twojej miejscowości odbędzie się ciekawy koncert, powstanie nowy plac zabaw czy zostanie zrealizowana inna potrzebna inicjatywa, zależy również od tego czy zostawisz swój 1% dla lokalnych organizacji.

W tym roku wystarczy, że wpiszesz numer KRS w swój PIT naszej Fundacji 82324, a te pieniądze wrócą w formie stypendiów, grantów na lokalne inicjatywy, darowizn na cele dobroczynne, itd.

www.e-deklaracje.gov.pl Łatwe, szybkie i bezpieczne rozliczenie z Urzędem Skarbowym bez wychodzenia z domu.

 

więcej »

05-01-2012

Podsumowanie programu Działaj Lokalnie VII oraz wyniki konkursu "Opowiedz..."

Serdecznie zapraszamy na uroczyste podsumowanie programu Działaj Lokalnie VII które odbędzie się 27 stycznia 2012r. o godzinie 14.00 w siedzibie Fundacji FLZB.

Miło nam poinformować, że Komisja Grantowa Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej dokonała oceny czterech prac, które wpłynęły na Konkurs "Opowiedz....".

więcej »

30-12-2011

Życzenia noworoczne

Pragniemy serdecznie podziękować Państwu za współpracę w mijającym 2011 roku. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wszelką okazaną dobroć, za wsparcie finansowe i wolontariat. Oby 2012 rok przyniósł wiele powodów do radości, sukcesy w pracy zawodowej i w życiu osobistym oraz pełną satysfakcję z realizacji planów i zamierzeń.


Zarząd i pracownicy Fundacji.

Partnerzy
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Bank Spółdzielczy w Księżpolu Konto nr:
22 9614 0008 2005 0007 5819 0001
ul. T. Kościuszki
23-400 Biłgoraj 65
tel. kom. 606 925 977
e-mail: flzb@lbl.pl