Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

Organizacja Pożytku publicznego

PL EN

O Fundacji / Aktualności

28-06-2013

Dziękujemy Darczyńcom Przestrzeni S.O.W.A.

 Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej serdecznie dziękuje wszystkim Darczyńcom, którzy dzięki swojej życzliwości i dobremu sercu wspierają inicjatywę związaną z powstaniem Przestrzeni S.O.W.A. w Parku Solidarności. Do tej pory w ramach kampanii fundraisingowej, zbiórek publicznych, aukcji i darowizn udało nam się pozyskać 67 604 zł. Zbiórka wciąż trwa.

więcej »

25-06-2013

XIV Konkurs Stypendialny RÓWNE SZANSE - LOKALNE PROGRAMY STYPENDIALNE

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej ogłasza XIV KONKURS STYPENDIALNY dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zamieszkałych na terenie powiatu biłgorajskiego oraz gminy Zwierzyniec.

Celem programu stypendialnego Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej jest pomoc w kształceniu wybitnie uzdolnionej i aktywnej młodzieży, znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej, pochodzącej z obszaru działania Fundacji FLZB. Pomoc Funduszu Stypendialnego skierowana jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mających szczególne osiągnięcia w nauce oraz udzielających się społecznie na rzecz mieszkańców i rozwoju biłgorajszczyzny.

Wnioski przyjmowane będą do 31 sierpnia 2013 roku. Więcej......

Biłgorajski Fundusz Stypendialny dofinansowała w ramach programu "Równe Szanse" Fundacja im. Stefana Batorego w Warszawie, firmy Ambra S.A. i Model Opakowania Sp.z o.o. oraz osoby prywatne Państwo Izabela i Aleksander Łukasz, Pan Prof. Janusz Solski, Pani Poseł Genowefa Tokarska, Barbara i Zbigniew Borowy oraz podatnicy przekazujący swój 1% podatku.

25-06-2013

Stypendium Agrafka

Celem programu Agrafka jest wyrównywanie szans edukacyjnych oraz motywowanie młodych ludzi do dalszego rozwoju i pracy na rzecz społeczności lokalnej poprzez wsparcie utalentowanych i niezamożnych uczniów z małych społeczności dotkniętych problemem bezrobocia i marginalizacji.

Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów, liceów i studentów wybitnie utalentowanych w określonej dziedzinie: nauk ścisłych, humanistycznych i artystycznych, pochodzącym z niezbyt zamożnej rodziny, przede wszystkim mieszkających w małej miejscowości, mających ciekawy pomysł na własny rozwój.

Termin składania wniosków upływa 25 lipca 2013 r. Więcej....

Program AGRAFKA realizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce przy wsparciu Fundacji Agory, Funduszu Stypendialnego Rodziny Wróblewskich oraz osób indywidualnych i instytucji.

31-05-2013

KONKURS "DZIAŁAJ LOKALNIE VIII" ROZSTRZYGNIĘTY

Komisja spośród 27 wniosków jakie wpłynęły na konkurs postanowiła dofinansować 16 projektów, które w jej ocenie najpełniej odpowiadają formule programu "Działaj Lokalnie VIII".

Uroczyste podpisanie umów grantowych odbędzie się w dniu 07  czerwca 2013 r. o godz. 14.00 w siedzibie Fundacji.

Serdecznie zapraszamy.

Więcej ....

27-05-2013

Przestrzeń S.O.W.A. na razie bez fontanny

 W czwartek 23 maja odbyło się spotkanie partnerów projektu „Przestrzeń S.O.W.A. w Biłgoraju” na którym omówione zostały bieżące sprawy związane z realizacją projektu. Jednym z ważnych punktów było podjęcie decyzji związanej z wykonaniem fontanny w Parku Solidarności. 

więcej »

Partnerzy
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Bank Spółdzielczy w Księżpolu Konto nr:
22 9614 0008 2005 0007 5819 0001
ul. T. Kościuszki
23-400 Biłgoraj 65
tel. kom. 606 925 977
e-mail: flzb@lbl.pl