Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

Organizacja Pożytku publicznego

PL EN

O Fundacji / Aktualności

17.12.2012

Zaproszenie do współpracy i Partnerstwa

Szanowni Państwo, zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe budowy fontanny, poprawy estetyki i funkcjonalności Parku Solidarności. Biłgoraj nie jest najpiękniejszym miastem, ale My w nim mieszkamy, pracujemy, zarabiamy pieniądze, odnosimy sukcesy, odpoczywamy i chcemy, żeby Nam się lepiej żyło.

więcej »

6-12-2012

Mikołaje zbierali pieniądze

Po raz ósmy wolontariusze Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej zbierali pieniądze na przyszłoroczne stypendia dla najzdolniejszej młodzieży z naszego regionu. W tym roku zebrano 2.300,42 zł.

więcej »

5-12-2012

Podsumowanie "Działaj Lokalnie VII" i wręczenie nagród "Opowiedz...." 2012

4 grudnia 2012 r. w siedzibie Fundacji FLZB odbyło się uroczyste podsumowanie programu "Działaj Lokalnie VII" oraz wręczenie nagród laureatom konkursu "Opowiedz...". Nagrody zwycięscom wręczyła Pani Irena Gadaj - Prezes Zarządu. Pierwsze miejsce zdobyła grupa działająca przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Józefowie, drugie miejsce grupa działająca przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju, a trzecie Stowarzyszenie Aktywnych Mieszkańców Wsi „Inicjatywa”. Zebrani goście obejrzeli wszytkie prezentacje konkursowe oraz wysłuchali kilku słów podsumowania ze strony zwycięzców.

więcej »

05-12-2012

Nowe Technologie Lokalnie - czyli jak właściwie wykorzystać dostępne technologie

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej bierze udział w programie „Nowe Technologie Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Celem programu „Nowe Technologie Lokalnie” jest podnoszenie wiedzy i umiejętności w społecznościach lokalnych w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii informacyjno- komunikacyjnych (ICT). Program adresowany jest do organizacji pozarządowych z małych miejscowości i ma pomóc im w lepszym zorientowaniu się w możliwościach zastosowań ICT i świadomym wyborze najbardziej odpowiednich do profilu organizacji. W rezultacie zaś przyczynić się do usprawnienia i unowocześnienia ich sposobu działania.

 Więcej...

26-11-2012

Wieczór Darczyńcy 2012

24 listopada 2012r. w Biłgorajskim Centrum Kultury Fundacja zorganiozwała "Wieczór Darczyńcy". Imprezę rozpoczęło wręczenie drugiej tury stypendiów dla zdolnych studentów z programu "Agrafka Agory" z terenu naszego powiatu. Podczas spotkania zaprezentowano także nową metodę fundrasingową polegającą na dobrowolnym regularnym przekazywaniu końcówki wynagrodzenia. Pierwsza wprowadziła ją Gmina Biłgoraj. Pani Irena Gadaj i Paweł Furmanek wręczyli na rece Wójta Wiesława Rożyńskiego Certyfikat "Odpowiedzialny Samorząd".
Dzięki chojności zgromadzonych gości udało się pozyskać na "Przestrzeń SOWA" łącznie kwotę 12.169,71 zł. Impreza odbyła się w ramach realizacji projektu "Przestrzeń S.O.W.A. w Biłgoraju" dofinansowanego ze środków Programu "Lokalne Partnerstwa PAFW" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. 

Więcej .....

Partnerzy
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Bank Spółdzielczy w Księżpolu Konto nr:
22 9614 0008 2005 0007 5819 0001
ul. T. Kościuszki
23-400 Biłgoraj 65
tel. kom. 606 925 977
e-mail: flzb@lbl.pl