Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

Organizacja Pożytku publicznego

PL EN

O Fundacji / Aktualności

15-06-2014

Stypendium Agrafka

Celem programu Agrafka jest wyrównywanie szans edukacyjnych oraz motywowanie młodych ludzi do dalszego rozwoju i pracy na rzecz społeczności lokalnej poprzez wsparcie utalentowanych i niezamożnych uczniów z małych społeczności dotkniętych problemem bezrobocia i marginalizacji.

Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów, liceów i studentów wybitnie utalentowanych w określonej dziedzinie: nauk ścisłych, humanistycznych i artystycznych, pochodzącym z niezbyt zamożnej rodziny, przede wszystkim mieszkających w małej miejscowości, mających ciekawy pomysł na własny rozwój.

Termin składania wniosków upływa 15 lipca 2014 r. Więcej....

Program AGRAFKA realizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce przy wsparciu Fundacji Agory, Funduszu Stypendialnego Rodziny Wróblewskich oraz osób indywidualnych i instytucji.

02-06-2014

Zaproszenie na Wystawę z okazji 25 rocznicy wolnych wyborów

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej zaprasza w środę 4 czerwca o godzinie 12 do Parku Solidarności na otarcie wystawy poświęconej przemianom w Polsce po pierwszych demokratycznych wyborach. Wystawa zawiera również historię tworzenia Solidarności – także tej biłgorajskiej oraz kalendarium z najważniejszymi wydarzeniami. Wystawa sfinansowana jest z grantu Fundacji im. Stefana Batorego.
W środowe południe 4 czerwca Fundacja ogłosi także wyniki VIII edycji Programu „Działaj Lokalnie”, organizowanego we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

Serdecznie zapraszamy Wszystkich do wzięcia udziału w wydarzeniu.

30-05-2014

KONKURS "DZIAŁAJ LOKALNIE VIII" ROZSTRZYGNIĘTY

 

Komisja spośród 25 wniosków jakie wpłynęły na konkurs postanowiła dofinansować 14 projektów, które w jej ocenie najpełniej odpowiadają formule programu "Działaj Lokalnie VIII".

Uroczyste podpisanie umów grantowych odbędzie się w dniu 04 czerwca 2014 r. o godz. 12.00 w Parku Solidarności obok siedziby Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy. więcej.....

 

24-05-2014

Nabór na lokalnych animatorów

 Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej w ramach projektu Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO  poszukuje w woj. lubelskim  osoby związane w swych powiatach z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i aktywnymi grupami nieformalnymi (np. pracowników lokalnych NGO, LGD, Samorządów, Instytucji itd.). W każdym powiecie woj. lubelskiego chcemy powołać w ramach projektu po jednym  Mobilnym Animatorze.

więcej »

22-05-2014

Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO

Pierwsze w historii województwa lubelskiego  takie pieniądze dla młodych stowarzyszeń i grup nieformalnych. Już w tym roku czeka na nich 377.000 zł a to dopiero początek gdyż mamy dla nich grubo ponad milion złotych!

 

więcej »

Partnerzy
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Bank Spółdzielczy w Księżpolu Konto nr:
22 9614 0008 2005 0007 5819 0001
ul. T. Kościuszki
23-400 Biłgoraj 65
tel. kom. 606 925 977
e-mail: flzb@lbl.pl