Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

Organizacja Pożytku publicznego

PL EN

O Fundacji / Aktualności

15-07-2014

Ogłoszenie konkursu grantowego

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej ogłasza KONKURS GRANTOWY w ramach projektu "Mikrodotacje FIO Lubelskie Lokalnie" więcej na www.lubelskielokalnie.lbl.pl

Serdecznie zapraszamy do polubienia profilu projektu na Facebooku www.facebook.com/fiolubelskielokalnie

Znajdą tam Państwo bieżące informacje na temat projektu.

01-07-2014

XIII edycja Programu Stypendiów Pomostowych

Stypendia Pomostowe skierowane są do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie powiatu biłgorajskiego i gminy Zwierzyniec, maturzystów, którzy zostali przyjęci na I rok dziennych studiów magisterskich realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym, pochodzą ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców, z rodzin o niskich dochodach oraz którzy osiągają dobre wyniki w nauce i spełniają warunki określone w Regulaminie.

Termin składania wniosków w siedzibie Fundacji FLZB upływa 31 lipca 2014 r. Więcej....

Program "Stypendia Pomostowe" prowadzony przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej we współpracy z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości w Łodzi dofinansowany został przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Narodowy Bank Polski.

20-06-2014

Serdecznie zapraszamy na piknik 27 czerwca 2014 r.

Na zakończenie roku szkolnego zapraszamy wszystkich do Parku Solidarności w Biłgoraju !!!!!

Impreza planowana jest na 27 czerwca, na godzinę 12:00.  Wydarzenie odbędzie się w Parku Solidarności w Biłgoraju. Będzie to połączenie wystawy poświęconej „25-leciu wolności” i związanych z tym przemian w Polsce i na terenie regionu biłgorajskiego oraz konkursem tematycznym z nagrodami, w tle będą piosenki także tematycznie związane z wystawą oraz kilka piosenek na żywo zaśpiewa stażystka Fundacji Funduszu Lokalnego Ziemi Biłgorajskiej.

więcej »

15-06-2014

Stypendium Agrafka

Celem programu Agrafka jest wyrównywanie szans edukacyjnych oraz motywowanie młodych ludzi do dalszego rozwoju i pracy na rzecz społeczności lokalnej poprzez wsparcie utalentowanych i niezamożnych uczniów z małych społeczności dotkniętych problemem bezrobocia i marginalizacji.

Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów, liceów i studentów wybitnie utalentowanych w określonej dziedzinie: nauk ścisłych, humanistycznych i artystycznych, pochodzącym z niezbyt zamożnej rodziny, przede wszystkim mieszkających w małej miejscowości, mających ciekawy pomysł na własny rozwój.

Termin składania wniosków upływa 15 lipca 2014 r. Więcej....

Program AGRAFKA realizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce przy wsparciu Fundacji Agory, Funduszu Stypendialnego Rodziny Wróblewskich oraz osób indywidualnych i instytucji.

02-06-2014

Zaproszenie na Wystawę z okazji 25 rocznicy wolnych wyborów

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej zaprasza w środę 4 czerwca o godzinie 12 do Parku Solidarności na otarcie wystawy poświęconej przemianom w Polsce po pierwszych demokratycznych wyborach. Wystawa zawiera również historię tworzenia Solidarności – także tej biłgorajskiej oraz kalendarium z najważniejszymi wydarzeniami. Wystawa sfinansowana jest z grantu Fundacji im. Stefana Batorego.
W środowe południe 4 czerwca Fundacja ogłosi także wyniki VIII edycji Programu „Działaj Lokalnie”, organizowanego we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

Serdecznie zapraszamy Wszystkich do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Partnerzy
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Bank Spółdzielczy w Księżpolu Konto nr:
22 9614 0008 2005 0007 5819 0001
ul. T. Kościuszki
23-400 Biłgoraj 65
tel. kom. 606 925 977
e-mail: flzb@lbl.pl