Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

Organizacja Pożytku publicznego

PL EN

O Fundacji / Aktualności

12-10-2012

Konkurs "Opowiedz...2012" dla grantobiorców "Działaj Lokalnie VII"

Konkurs „Opowiedz…”, prowadzony w ramach Programu „Działaj Lokalnie”, ma na celu zachęcenie grantobiorców Ośrodków Działaj Lokalnie do poszukiwania atrakcyjnych sposobów opisywania własnych działań i promowania inicjatyw wspieranych w ramach Programu „Działaj Lokalnie”, a przez to ich wpływu na aktywizację lokalnej społeczności oraz na budowanie dobra wspólnego.
Konkurs służy wyłonieniu, nagrodzeniu i promowaniu najlepszych przykładów twórczego pokazywania projektów Działaj Lokalnie.

Konkurs adresowany jest do wszystkich grantobiorców uczestniczących w Programie „Działaj Lokalnie VII”, realizujących lokalne konkursy grantowe w 2012 roku. Termin składania prac mija 29 października 2012 r.  Zainteresowane osoby proszę o kontakt z biurem Fundacji.

Konkurs dofinansowano ze środków: Programu "Działaj Lokalnie VII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

02-10-2012

Dziękujemy za 1% podatku!

Serdecznie dziękujemy za przekazanie 1% podatku na rzecz Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

Miło nam poinformować, że łącznie przekazanych wpłat 1% podatku dochodowego za rok 2011 przez Urzędy Skarbowe z całego kraju, na rzecz Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej wpłynęło 111.599,30 zł.

Więcej...

01-10-2012

Konkurs grantowy dla młodzieży

Zapraszamy do współpracy z nami młodzieżowych liderów czyli osoby które już dzisiaj mają poparcie swojego środowiska i chciały by wesprzeć nas w procesie określania zasad konkursu grantowego, zasad współpracy oraz angażowania młodzieży do działania.
 

więcej »

23.09.2012

Inauguracja projektu "Przestrzeń S.O.W.A. w Biłgoraju" już za nami!

W niedzielę 23 września 2012 roku w Parku Solidarności odbył się festyn Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej inaugurujący projekt „Przestrzeń S.O.W.A. w Biłgoraju”, zakładający utworzenie w Parku przestrzeni publicznej, w której będą się odbywać różne przedsięwzięcia skierowane do mieszkańców Ziemi Biłgorajskiej. Projekt ten dofinansowano ze środków Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

więcej »

21-09-2012

Stypendia dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych PRZYZNANE!

Komisja Stypendialna Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej wyłoniła listę zwycięzców XIII Konkursu Stypendialnego rozpisanego przez Fundację FLZB na rok szkolny 2012/2013. Pod uwagę brano (zgodnie z regulaminem) wyniki w nauce (do 40 pkt), szczególne osiągnięcia, aktywność społeczna i współpraca z Fundacją FLZB (do 40 pkt) oraz sytuację materialną (do 20 pkt).

Do konkursu przystąpiło 54 kandydatów: 40 uczniów szkół średnich i 14 gimnazjalistów.  Najwyższa śerdnia ocen ucznia gimnazjum  w tegorocznym konkursie wyniosła 5,54, natomiast ucznia szkoły średniej 5,20.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie się 23 września o godz. 16.00 w Parku Solidarności podczas Festynu Rodzinnego "S.O.W.A. na Start!"

Zachęcamy wszystkich do wspierania Biłgorajskiego Funduszu Stypendialnego. Marzeniem naszym jest, aby każda zgłaszająca wniosek osoba otrzymała stypendium. Dzięki Państwa darowiznom jest to możliwe już w przyszłym roku.

Lista Stypendystów na rok szkolny/akademicki 2012/2013

Biłgorajski Fundusz Stypendialny dofinansowała w ramach programu "Równe Szanse - Lokalne Programy Stypendialne" Fundacja im. Stefana Batorego w Warszawie, Firmy: AMBRA S.A., Model Opakowania Sp. z o.o., Mostostal-Met Sp. z o.o., oraz osoby fizyczne: Państwo Izabela i Aleksander Łukasz, Pan Prof. Janusz Solski, Pani Poseł Genowefa Tokarska, Nauczyciele z Zespołu Szkół Ogólnokształcących LO im. ONZ, Fundusz UFO, Państwo Barbara i Zbigniew Borowy.

Partnerzy
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Bank Spółdzielczy w Księżpolu Konto nr:
22 9614 0008 2005 0007 5819 0001
ul. T. Kościuszki
23-400 Biłgoraj 65
tel. kom. 519 041 245
tel. kom. 606 925 977
e-mail: flzb@lbl.pl