Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

Organizacja Pożytku publicznego

PL EN

O Fundacji / Aktualności / Uroczystość wręczenia stypendiów X Konkursu Stypendialnego

2009-10-14

Uroczystość wręczenia stypendiów X Konkursu Stypendialnego

6 października 2009r. o godzinie 15.00 w sali koncertowej PSM I st. w Biłgoraju odbyło się wręczenie stypendiów z Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. Imprezę rozpoczęła Pani Prezes Irena Gadaj witając wszystkich gości oraz stypendystów. Na wniosek Fundacji Batorego Pani Prezes Fundacji FLZB Irena Gadaj otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej. Pan Stefan Oleszczak (członek Komisji Stypendialnej) przedstawił wyniki pracy Komisji Stypendialnej oraz opowiedział krótko historię 10 lat konkursu stypendialnego. Następnie usłyszeliśmy koncert wybitnie zdolnego ucznia z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie Mariusza Kołodziejczyka laureata stypendium"Agrafka muzyczna", oraz Sylwi Daśko absolwentki PSM I st. w Biłgoraju która otrzymała stypendium dla gimnazjalisty.

Po czym nastąpiło wręczenie dyplomów laureatom stypendiów, przez ręce Pani Prezes Ireny Gadaj, Pani Barbary Borowej i Pana Stefana Oleszaka (członków Komisji Stypendialnej oraz Rady Fundacji) oraz Pani Heleny Oleszczak (członka Rady Fundacji FLZB). Podczas wręczenia stypendiów gościliśmy Radę Fundacji FLZB, stypendystów wraz z rodzicami a także uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I st. w Biłgoraju oraz dyrektorów szkół.

W tym roku rozdysponowaliśmy rekordową sumę 105.200 zł na ufundowanie 47 stypendiów dla uczniów i studentów z powiatu biłgorajskiego i gminy Zwierzyniec.

Do konkursu przystąpiło 127 kandydatów: 41 studentów, 53 uczniów szkół średnich, 30 gimnazjalistów i 3 uczniów szkół podstawowych.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich do wspierania Biłgorajskiego Funduszu Stypendialnego. Marzeniem naszym jest, aby każda zgłaszająca wniosek osoba otrzymała stypendium. Dzięki Państwa darowiznom jest to możliwe już w przyszłym roku.

Lista Stypendystów na rok szkolny/akademicki 2009/2010

Uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom nastąpi 05 października 2009 r. o godz. 15.00 w Auli Szkoły Muzycznej w Biłgoraju przy ulicy Kościuszki 96.

Biłgorajski Fundusz Stypendialny dofinansowała w ramach partnerskiego programu "Agrafka Agory" Fundacja AGORY i Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, w ramach programu "Równe Szanse" Fundacja im. Stefana Batorego w Warszawie, Firma AMBRA S.A. Firma Meble Black Red White Sp z o.o. Firma Model, Firma ATOS.

Partnerzy
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Bank Spółdzielczy w Księżpolu Konto nr:
22 9614 0008 2005 0007 5819 0001
ul. T. Kościuszki
23-400 Biłgoraj 65
tel. kom. 519 041 245
tel. kom. 606 925 977
e-mail: flzb@lbl.pl