Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

Organizacja Pożytku publicznego

PL EN

O Fundacji / Aktualności / Pobiliśmy rekord !!!!

2021-12-09

Pobiliśmy rekord !!!!

Wspólnie z Partenarmi i wsparciem ponad 90 wolontariuszy w ubiegłym tygodniu prowadziliśmy zbiórkę na ulicach Biłgoraja i Tarnogrodu uzyskując rekordową sumę 11 tys. 553 zł 64 gr. na przyszłoroczne stypendia!!!!

Dzięki wsparciu wszystkich szkół ponadpodstawowych i Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego  z Biłgoraja oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej z Tarnogrodu do akcji zaangażowało się ponad 90 wolontariuszy.

- To absolutny rekord. Jeszcze nigdy w organizowanej przez nas, co roku, zbiórce publicznej nie mieliśmy tak dużego wsparcia. To wszystko dzięki naszym Partnerom, którzy przyłączyli się do akcji. Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu Szkolnych Kół Wolontariatu udało się nam pozyskać na Biłgorajski Fundusz Stypendialny kwotę w wysokości 11tys. 553zł 64gr. – tłumaczy Iwona Dubińska, Koordynator Centrum Rozwoju Wolontariatu w Fundacji FLZB.

Na ulicach Biłgoraja kwestowali wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącemu im. ONZ, Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Leśnych, Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego oraz na ulicach Tarnogrodu wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie

- Wolontariusze uczestniczący w zbiórce na ternie Tarnogrodu nazbierali 4.389,18 zł. Ten fantastyczny wynik możliwy był ze względu na duże zaangażowanie wolontariuszy i opiekunek Szkolnego Koła Wolontariatu, którym serdecznie gratulujemy i dziękujemy.  Wśród uczniów kwestujących w Biłgoraju największą kwotę w wysokości 1.822,51 zł pozyskali uczniowie I LO im. ONZ, wolontariusze z RCEZ nazbierali 1.083,89 zł a uczniowie ZSBiO 992,05 zł– wyjaśnia I.Dubińska.

Wszystkie pozyskane środki zostaną przeznaczone na Biłgorajski Fundusz Stypendialny. Szkoły biorące udział w akcji już teraz zapewniły sobie przynajmniej jedno stypendium dla wybranego przez siebie ucznia

- Zgodnie z zasadami, które wspólnie ustaliliśmy przed zbiórką pozyskana przez wolontariuszy z danej szkoły kwota, wróci w formie stypendium do ucznia z ich szkoły. W związku z powyższym na przykład do uczniów ze Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie w przyszłym roku szkolnym trafi 6 stypendiów w wysokości 750 zł każde, co jest zgodne z Regulaminem Biłgorajskiego Funduszu Stypendialnego – mówi Irena Gadaj, prezes Fundacji FLZB.

W ramach akcji „Zbieramy na stypendia” prowadzony  był także kiermasz słodkości przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu.  

- W jego wyniku udało się pozyskać kwotę 1.829, 40 zł. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu otrzymają  3 stypendia. Brakującą kwotę Fundacja dołoży z wpłat dokonywanych na konto Biłgorajskiego Funduszu Stypendialnego – dodaje I.Gadaj, prezes Fundacji FLZB.

W najbliższą niedzielę tj. 12 grudnia w ramach akcji „Zbieramy na stypendia” wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Bukowinie będą sprzedawać pierniczki i własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, z których dochód będzie przeznaczony także na stypendia dla uczniów z miejscowej podstawówki.

 - Sprzedaż karetek będzie miała miejsce pod kościołami w Bukowinie i Biszczy oraz na terenie szkoły w poniedziałek. Serdecznie prosimy o wspieranie naszych wolontariuszy  i jeszcze raz bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie młodych kwestujących na ulicach naszego regionu – mówi I.Gadaj.

Wpłat na Biłgorajski Fundusz Stypendialny można dokonywać przez cały rok na konto Fundacji nr

48 1600 1462 1866 1079 3000 0001 lub za pośrednictwem systemu szybkiej płatności PayU,

do którego dostęp znajduje się poniżej:

https://www.flzb.lbl.pl/przekaz_darowizne

 

Akcja pn. „Zbieramy na stypendia” została dofinansowana ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Partnerzy
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Bank Spółdzielczy w Księżpolu Konto nr:
22 9614 0008 2005 0007 5819 0001
ul. T. Kościuszki
23-400 Biłgoraj 65
tel. kom. 606 925 977
e-mail: flzb@lbl.pl