Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

Organizacja Pożytku publicznego

PL EN

O Fundacji / Aktualności / Stypenidum dla studentów

2021-08-27

Stypenidum dla studentów

W ubiegłym roku dzięki Państwa pomocy, udało się nam sfinansować stypendium dla Huberta, który rozpoczynał studia w Warszawie. W tym roku chcemy wesprzeć rozwój Oli i Dominika, dlatego bardzo serdecznie zachęcamy Państwa do wpłat na ich edukację!!!

Ola absolwentka Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju interesuje się szeroko pojętą humanistyką – w szczególności poezją okresu baroku i poezją lingwistyczną, literaturą piękną zarówno polską jak i zagraniczną a także malarstwem impresjonistycznym co sprawia, że w wolnych chwilach pisze  i rysuje.

 – Istotę moich zainteresowań stanowi jednak psychologia – relacje ciała i duszy w człowieku, mechanizmy działania emocji i wszelkie zagadnienia związane z tematyką zawiłości bytu człowieka. Dlatego właśnie swoją edukację chcę kontynuować na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na psychologii – wyjaśnia Aleksandra.

Ola jest laureatką wielu konkursów i olimpiad z języka polskiego czy ortografii. Na swoim koncie ma Stypendium Prezesa Rady Ministrów, Starosty Biłgorajskiego a także stypendium ufundowane przez Fundację FLZB. Ponadto Aleksandra wspierała naszą działalność uczestnicząc w „Zbiórce Mikołajkowej” na Biłgorajski Fundusz Stypendialny.

Dominik także korzystał już z naszego wsparcia i tym razem podobnie jak Ola otrzymał naszą rekomendację do otrzymania stypendium dla studenta. Chłopak jest absolwentem Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Jego zainteresowania to budownictwo i sport.

- Konsekwentnie realizuję się w obu tych dziedzinach. Kończąc Technikum Budowlane poczułem, że to właśnie „to” i zdecydowałem się podjąć dalsze kształcenie w tym kierunku na Politechnice Lubelskiej. Druga płaszczyzna moich zainteresowań to Street Workout, który stał się dla mnie stylem życia – tłumaczy Dominik.

Chłopak od ponad 7 lat rozwija swoją pasję. Codzienne treningi i systematyczność zapewniły mu wiele sukcesów tj. Vicemistrzostwo woj. lubelskiego 2019 oraz 2020, Vicemistrzostwo woj. opolskiego 2020, I miejsce w „Riznyk cup 2020” Krakóww Street Workout, tytuł laureata Mistrzostw Polski kolejno w latach 2017/2018/2019 „Street Workout Poland Championships a także Top 20 w Polsce, zajęte miejsca kolejno 13/20/11 oraz III Miejsce w Ogólnopolskiej Lidze „Workout Competition League 2019” (3rundy+finał).

Na rozwijanie swojej pasji Dominik otrzymał od nas wsparcie w 2019 w ramach konkursu „WyMODELuj swoje marzenia” w kwocie 1500 zł, którą zgodnie z projektem przeznaczył na zakup sprzętu.

 

Fundacja FLZB od ponad 20 lat wspiera zdolnych i aktywnych młodych ludzi pozyskując środki na ich edukację czy spełnianie marzeń. Tym razem chcemy wesprzeć kontynuację edukacji na studiach wyższych Dominika i Aleksandry, dlatego zachęcamy Państwa do przyłączenia się do nas i wsparcia akcji poprzez wpłaty na nasze konto z dopiskiem: „stypendium dla studentów”.

 

 

Wpłaty można dokonać tutaj: www.flzb.lbl.pl/przekaz_darowizne

Ola i Dominik mają szansę otrzymania tzw. „Stypendium Pomostowego”, które nasza Fundacja współfinansuje z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości. W tym roku kwota stypendium została podwyższona z 5 tys. zł. do 7tys. zł. Fundacja FLZB ma pokryć 25% jego wartości czyli 1750 zł (dla jednej osoby). Stąd Nasz apel z prośbą o wsparcie edukacji lokalnej młodzieży;-)

Partnerzy
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Bank Spółdzielczy w Księżpolu Konto nr:
22 9614 0008 2005 0007 5819 0001
ul. T. Kościuszki
23-400 Biłgoraj 65
tel. kom. 606 925 977
e-mail: flzb@lbl.pl