Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

Organizacja Pożytku publicznego

PL EN

O Fundacji / Aktualności / Razem dla Kubusia!!!

2021-03-09

Razem dla Kubusia!!!

 

Fundacja FLZB wspiera zdolnych i aktywnych, ale nie zapominamy także o będących w potrzebie. Rodzina Kubusia zwróciła się do nas z prośbą o wsparcie, dlatego bardzo gorąco zachęcamy Państwa o włączenie się do akcji.

 

Kubuś Pawęzka to 3-letni chłopczyk, który od urodzenia zmaga się z problemami zdrowotnymi. Urodził się jako wcześniak i dostał tylko 2 punkty na 10, bo tyle odstają dzieci które nie są w stanie samodzielnie żyć. Wiele problemów maluch już pokonał. Jednak teraz bez naszego wsparcia nie da rady. Musimy Mu pomóc zebrać gigantyczną kwotę na leczenie w USA.

Wśród wielu dolegliwości, z którymi boryka się Kuba jest skrzywienie kręgosłupa. Kręgosłup chłopca nie rośnie, a rotuje wokół własnej osi. Ponadto jego klatka piersiowa także przestała rosnąć przez co narządy wewnętrzne (tj. płuca, serce, żołądek, jelita) mają co raz mniej miejsca, co może prowadzić do ich niewydolności, a nawet uduszenia się. Jedyną nadzieją dla Kubusia jest operacja ratująca życie poprzez wszczepienie implantów rosnących w kręgosłupie  a także operacja poszerzenia klatki piersiowej. Chłopiec konsultowany był u wielu specjalistów, tylko lekarze z USA wyrazili chęć pomocy. Jednak wyjazd do Stanów wiąże się dużymi kosztami. Tylko jeden dzień pobytu w specjalistycznej klinice kosztuje ponad 5 tys. dolarów. Czterodniowy pobyt chłopca wyceniono na 92 tys. dolarów (tj. ponad 380 tys. zł). Dlatego bez naszej pomocy Kuba nie ma szans na leczenie. Rodzice malucha rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na stronie Fundacji Siepomaga, do tej pory nazbierano niecałe 30% potrzebnej kwoty. Bardzo prosimy o wsparcie i dokonywanie wpłat na stronie: https://www.siepomaga.pl/kuba-pawezka

lub udział w licytacjach organizowanych na Facebook-u w Grupach:

 „Razem dla innych” https://www.facebook.com/groups/739717029846354

"Licytacje dla Kubusia Pawęzki" https://www.facebook.com/groups/2325504300845108/?ref=share

Można tam wylicytować przedmiot lub usługę, można także oddać fant na licytację. Dochód z akcji wesprze leczenie Kubusia!!!

Partnerzy
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Bank Spółdzielczy w Księżpolu Konto nr:
22 9614 0008 2005 0007 5819 0001
ul. T. Kościuszki
23-400 Biłgoraj 65
tel. kom. 606 925 977
e-mail: flzb@lbl.pl