Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

Organizacja Pożytku publicznego

PL EN

O Fundacji / Aktualności / 1% dla zmiany

2016-03-30

1% dla zmiany

To hasło tegorocznej kampanii propagującej ideę przekazywania 1% na rzecz wspierania naszego regionu. W jej ramach ponad 40 wolontariuszy wyruszyło na ulice Biłgoraja, gdzie zapoznawali przechodniów z działaniami Fundacji.

Na miasto wyruszyły trzy grupy młodzieży w niebieskich kamizelkach. Do zostawienia 1% w powiecie biłgorajskim zachęcała młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, która zbiera środki na fundusz wydzielony "Rozwój Budowlanki", młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ zbiera środki na Uczniowski Fundusz Oświaty, a stypendyści Fundacji zachęcali do przeznaczenia 1 % na program "Działaj Lokalnie" i stypendia dla zdolnej młodzieży.

Do współpracy w kampanii przyłączyli się także pracownicy Urzędu Skarbowego, którzy w siedzibie Fundacji udzielali bezpłatnej pomocy w wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego.

Fundacja FLZB składa serdeczne podziękowania wszystkim  osobom zaangażowanym w przeprowadzenie kampanii, a w szczególności dyrekcji i uczniom: Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju, Liceum Ogolnokształcącemu im. ONZ w Biłgoraju oraz Zespołowi Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju oraz firmie MODEL Opakowania Sp. z o.o.

Kampanię na rzecz odpisów z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie IX" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Partnerzy
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Bank Spółdzielczy w Księżpolu Konto nr:
22 9614 0008 2005 0007 5819 0001
ul. T. Kościuszki
23-400 Biłgoraj 65
tel. kom. 519 041 245
tel. kom. 606 925 977
e-mail: flzb@lbl.pl