Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

Organizacja Pożytku publicznego

PL EN

O Fundacji / Aktualności / "Opowiedzieli" historię swoich projektów

2015-02-01

"Opowiedzieli" historię swoich projektów

Jest nam bardzo miło poinformować, iż lokalny etap konkursu "Opowiedz..." w  powiecie biłgorajskim został rozstrzygnięty. Decyzją Komisji Konkursowej najlepszy film przygotował Ludowy Zespół Sportowy Dąbrowica, który w swej pracy uwiecznił budowę siłowni w Dąbrowicy.

 

Konkurs "Opowiedz..." jest nieodłącznym elementem każdej edycji Programu "Działaj Lokalnie". Jego celem jest pokazanie własnych działań oraz zainspirowanie innych do podejmowania zmian w lokalnym środowisku. Udział w konkursie mogli wziąść wszyscy grantobiorcy Programu "Działaj Lokalnie IX", aby ułatwić im pracę w dniu 30 listopada 2015 roku FFLZB zorganizowała warsztaty, z zakresu przygotowania i tworzenia reportażu multimedialnego i tworzenia filmów. Termin składania prac minął 17 stycznia. Na konkurs wpłynęło 5 prac: 2 w kategorii "motyw", 2 w kategorii "miejsce" i 1 jako "filmowy produkt projektu".

Decyzją Komisji Konkursowej:

- I miejsce zdobył film w kategorii "miejsce" przygotowany przez Ludowy Zespół Sportowy Dąbrowica, który opowiadał o projekcie "Budowa siłowni w Dąbrowicy".

- II miejsce zdobył film w kategorii "filmowy produkt projektu" pt. "Tradycyjne rzemiosła i umiejętności w Gminie Biłgoraj". Realizatorem projektu był Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy "Jarzębina" z Bukowej, który w ramach projektu przygotował film ukazujący sylwetki twórców ludowych z Gminy Biłgoraj.

- III miejsce zajął film przygotowany w kategorii "motyw" pt." Debaty w pigułce". Przygotowany przez grupę nieformalną Pracowników Biłgorajskiej Telewizji Kablowej, którzy w ramach realizowanego przez siebie projektu zorganizowali I Mistrzostwa Debat Oksfordzkich w Biłgoraju.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe tj.: dysk zewnętrzny oraz power banki ufundowane ze środków Programu "Działaj Lokalnie IX" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Wszystkie zgłoszone do konkursu prace można zobaczyć pod następującymi linkami:

1. Ludowy Zespół Sportowy Dąbrowica w Dąbrowicy – https://www.youtube.com/watch?v=MEHyh4kqMR4&feature=youtu.be

2. Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju, Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy "Jarzębina" z Bukowej  – https://youtu.be/NOsLjgCyH6I

3. Biłgorajskie Centrum Kultury, Pracownicy Biłgorajskiej Telewizji Kablowej – https://youtu.be/VJl031mKLH4

4. Ochotnicza Straż Pożarna w Brodziakach, Związek Młodzieży Wiejskiej w Brodziakach –  https://youtu.be/vWHQFf98L_U

5.Stowarzyszenie Noodles Stage – https://www.youtube.com/watch?v=xsrNsKDcil0&feature=youtu.be

 

Partnerzy
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Bank Spółdzielczy w Księżpolu Konto nr:
22 9614 0008 2005 0007 5819 0001
ul. T. Kościuszki
23-400 Biłgoraj 65
tel. kom. 519 041 245
tel. kom. 606 925 977
e-mail: flzb@lbl.pl