Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

Organizacja Pożytku publicznego

PL EN

O Fundacji / Aktualności / Amerykański Program Wymiany Młodzieży

2015-11-17

Amerykański Program Wymiany Młodzieży

Polecamy udział  w  programie Global Outreach, który umożliwia młodzieży licealnej roczną naukę w amerykańskim, katolickim liceum, zamieszkanie z amerykańską rodziną, poznanie innej kultury oraz formację duchową. 

 

Program Global Outreach gwarantuje uczniom darmową naukę w katolickich szkołach amerykańskich ( koszt $6000 - $10000) oraz darmowy pobyt w rodzinach amerykańskich. 

Nauka w Stanach Zjednoczonych odbywa się w szkołach katolickich na poziomie "junior". Po odbyciu rocznego programu w U.S.A. uczeń jest zobowiązany wrócić do swojej szkoły w Polsce by zakończyć edukację w swojej szkole oraz podzielić się nabytymi doświadczeniami z rówieśnikami. Rodziny amerykańskie, u których mieszkają studenci są bardzo starannie wybierane i muszą spełnić wymagane przez program warunki.

Kandydaci  powinni spełniać następujące warunki: 

- dobra znajomość języka angielskiego, 

- dojrzałość i samodzielność, 

- dobre wyniki w nauce i dobre zachowanie, 

- dobre zdrowie, 

- zdolności organizacyjne, 

- zaangażowanie w życiu religijnym, 

- rzetelnie wypełniona i przesłana w terminie aplikacja, 

- pozytywna rozmowa kwalifikacyjna, 

- udział w tygodniowym obozie międzynarodowym, przygotowującym do rocznego pobytu w   

   Stanach Zjednoczonych.  

Aplikacje znajdują się  na  stronie internetowej www.globaloutreachprogram.com   

 ( Participate in GO, Become a GO student). Dokładnie wypełnioną aplikację ze wszystkimi załącznikami należy przesłać elektronicznie według instrukcji podanej w aplikacji – do dn.15.01.2016 r.

W drugiej połowie lutego 2016, Duchowy Dyrektor programu  Global Outreach,  ksiądz Larry Seidl oraz Barbara Tota-Boryczka, Dyrektor programu, przeprowadzą rozmowy kwalifikacyjne w Polsce. 

Zakwalifikowani kandydaci będą zobowiązani do uczestnictwa  w międzynarodowym obozie latem 2016 roku. Ten formacyjny obóz ma na celu pomóc przygotować się wybranym kandydatom do udziału w programie. W obozie  będą brali  udział także Amerykanie oraz wszyscy uczniowie, którzy wrócili z U.S.A po rocznym pobycie w ramach programu Global Outreach  jak również starsi absolwenci programu. 

Program w Stanach Zjednoczonych rozpoczyna się na początku sierpnia 2016 roku i kończy  około 15 czerwca 2017 roku. 

Koszty uczestnictwa  obejmują  opłatę  za program ( w roku 2015 wynosiła 2.800 USD), zakup biletu lotniczego, opłatę za wizę studencką, zakup ubezpieczenia zdrowotnego oraz  koszt  pobytu na obozie międzynarodowym ( w roku 2015 wynosił – ok. 180 EURO ). Najlepsi  kandydaci  z rodzin ubogich mają możliwość  ubiegania się o stypendium. 

W celu uzyskania dodatkowych informacji  można  kontaktować z Dyrektorem programu: Barbarą Tota-Boryczka drogą e-mailową barbara.tota-boryczka@globaloutreachprogram.com  oraz boryczkabb@sbcglobal.net ( najlepiej w języku angielskim) lub telefonicznie 001 920 540-3085 (U.S.A.). 

Proszę również zapoznać się ze stroną internetową: www.globaloutreachprogram.com

 

Partnerzy
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Bank Spółdzielczy w Księżpolu Konto nr:
22 9614 0008 2005 0007 5819 0001
ul. T. Kościuszki
23-400 Biłgoraj 65
tel. kom. 519 041 245
tel. kom. 606 925 977
e-mail: flzb@lbl.pl