Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

Organizacja Pożytku publicznego

PL EN

O Fundacji / Aktualności / Wolontariusze w akcji – rekord pobity!!!

2014-12-05

Wolontariusze w akcji – rekord pobity!!!

Dokładnie dziś wypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym. Dziś każdy wolontariusz powinien świętować, jednak w związku z odbywającą się coroczną „Zbiórką mikołajkową” wolontariusze zaprzyjaźnieni z Fundacją Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej po raz kolejny wyruszyli na ulice Biłgoraja i po raz pierwszy na ulice Zwierzyńca.

W sumie 54 osoby wzięły udział w akcji. Pobiliśmy dotychczasowy rekord aż dwukrotnie. Nazbieraliśmy 5.830.35 zł. W akcji brały udział grupy wolontariuszy. Najskuteczniejsza okazała się drużyna reprezentująca LO im. ONZ w Biłgoraju, w składzie Justyna Łubiarz, Ewa Wnuk, Patryk Koza i Jakub Peć, której udało się nazbierać 803,37 zł.

Cała uzbierana kwota zostanie przekazana na Biłgorajski Fundusz Stypendialny, który wspiera zdolną młodzież z terenu Powiatu Biłgorajskiego i Gminy Zwierzyniec.

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej składa serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za przekazane datki oraz Staroście Biłgorajskiemu Marianowi Tokarskiemu, Wójtowi Gminy Biłgoraj Wiesławowi Różyńskiemu, Burmistrzowi Biłgoraja Januszowi Rosłan oraz Burmistrzowi Zwierzyńca Janowi Skiba za możliwość przeprowadzenia zbiórki na terenie miejscowych urzędów, a także firmie MODEL za przekazanie gadgetów promocyjnych.

 

 Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej informuje, że w projektach realizowanych i wspieranych przez Fundację w 2014 roku zaangażowanych było 1500 wolonatriuszy.

Partnerzy
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Bank Spółdzielczy w Księżpolu Konto nr:
22 9614 0008 2005 0007 5819 0001
ul. T. Kościuszki
23-400 Biłgoraj 65
tel. kom. 519 041 245
tel. kom. 606 925 977
e-mail: flzb@lbl.pl