Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

Organizacja Pożytku publicznego

PL EN

O Fundacji / Aktualności / Zaproszenie do współpracy i Partnerstwa

17.12.2012

Zaproszenie do współpracy i Partnerstwa

Szanowni Państwo, zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe budowy fontanny, poprawy estetyki i funkcjonalności Parku Solidarności. Biłgoraj nie jest najpiękniejszym miastem, ale My w nim mieszkamy, pracujemy, zarabiamy pieniądze, odnosimy sukcesy, odpoczywamy i chcemy, żeby Nam się lepiej żyło.

Misją Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej jest poprawa jakości życia społeczności powiatu biłgorajskiego i gminy Zwierzyniec, dlatego rozpoczęliśmy działanie, które ma na celu poprawę wyglądu 

i funkcjonalności jednego z najbardziej ważnych fragmentów Biłgoraja. W Parku Solidarności tworzymy przestrzeń S.O.W.A. – miejsce przyjazne dla wszystkich mieszkańców, miejsce spotkań, dialogu, prezentacji, wystaw, imprez organizowanych przez organizacje pozarządowe, zespoły, szkoły, biblioteki, młodzież, firmy, aktywne grupy mieszkańców. Chcemy, by najważniejsze dla Naszej Fundacji wartości  - Solidarność, Otwartość, Wolność i Aktywność mogły być w praktyce w Przestrzeni S.O.W.A. realizowane. Chcemy, żeby aktywni mieszkańcy mogli realizować swoje pomysły i żeby Nam się to podobało. Chcemy mieć fontannę.

      

Nad Projektem S.O.W.A. Fundacja FLZB pracuje aktywnie od czerwca. Udało nam się pozyskać do realizacji Projektu S.O.W.A. wielu Partnerów. Nasz Projekt uzyskał wsparcie ze środków Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności. Opracowaliśmy projekt rewitalizacji. Firma ARPOT, która dołączyła do grona Partnerów wyceniła Projekt na kwotę 380 tys. zł. Planujemy, że sporo prac uda Nam się zrealizować bezkosztowo, przy zaangażowaniu woluntarystycznej pracy Partnerów, których ciągle poszukujemy. Pozyskaliśmy już środki z loterii fantowej i zbiórki w dniu inauguracji Projektu S.O.W.A.
24 września: 2 220,88 zł oraz z aukcji podczas Wieczoru Darczyńcy: 12 169,71 zł. Do sfinansowania realizacji Projektu brakuje nam 100 tys. zł. Największym kosztem jest fontanna.

Zapraszamy Państwa do współpracy!

Prosimy o pieniądze, a w zamian oferujemy Państwu miejsce w Biłgorajskiej Alei Sukcesu i Partnerstwa. Miejsce w Alei zarezerwowaliśmy dla mieszkańców, którzy przekażą min. 1 tys. zł i Firm, które przekażą min. 2 tys. zł. To najlepsza promocja dla Państwa Firmy i doskonała okazja do upamiętnienia swojego nazwiska. Jeżeli Państwa na to stać, jeżeli tu pracujecie, jeżeli zarabiacie pieniądze świadcząc usługi mieszkańcom, jeżeli Wasza Firma ma się dobrze, jeżeli dojrzeliście do tego, by częścią zysku podzielić się ze społecznością lokalną to zachęcamy do wsparcia Projektu S.O.W.A. i budowy fontanny w Biłgoraju. Moja Fontanna? Nasza Fontanna? My ją sfinansowaliśmy! To jest możliwe. Podobno tyle jesteśmy warci, ile dajemy innym. Stać nas na fontannę w Biłgoraju.

Zróbmy razem coś, z czego będziemy mogli być dumni!

Tabliczkę z numerem 1 w Alei Sukcesu i Partnerstwa wylicytowali 24 listopada w trakcie Wieczoru Darczyńcy Fundacji FLZB Państwo Anna i Henryk Oziębłowie.

Każda darowizna jest dla Nas ważna. Za wszystkie darowizny podziękujemy. Przekazane darowizny możecie Państwo odliczyć od podstawy opodatkowania: osoby fizyczne do wysokości 6%, firmy do 10% osiągniętego zysku. Koniec roku to najlepszy okres na przekazanie darowizny.

Jeżeli Państwo uważacie, że pomysł i Projekt jest ważny to prosimy serdecznie o pomoc
w rozpowszechnieniu tej informacji. Zależy Nam, by informacja dotarła  do wszystkich potencjalnych darczyńców. Akcję zbierania funduszy planujemy prowadzić do końca marca przyszłego roku. Planujemy również zastosować inne metody pozyskiwania środków na Projekt S.O.W.A. Będziemy zachęcać podatników PIT by 1% swojego podatku przekazali na Projekt S.O.W.A. Będziemy zachęcać firmy, urzędy i pracowników do odpisów końcówek wynagrodzeń. Zakres prowadzonych prac jest uzależniony od Państwa ofiarności.

      

Dziękujemy za uwagę!

Prosimy o poważne rozważenie Naszej oferty. Życzymy Wesołych Świąt oraz zdrowia, powodzenia
i zadowolenia w nadchodzącym 2013 Roku. Obyśmy w przyszłym Roku Razem cieszyli się z Naszego wspólnego Projektu S.O.W.A.

W imieniu Zarządu, Pracowników i Rady Fundacji FLZB – Irena Gadaj

Więcej informacji: http://flzb.lbl.pl/ oraz http://flzb.lbl.pl/d/dzialania/projekty/222

Dodatkowych informacji udzielą:
- Zespół Fundraisingowy: Paweł Furmanek, Mirosław Dudko, Marian Klecha, Marzena Chmiel, Zbigniew Zając.
-Rada Fundacji, Zarząd i Pracownicy Fundacji
-Partnerzy i koordynator Projektu S.O.W.A. – Natalia Ciosmak

Jesteśmy również otwarci na Państwa propozycje!
Zapraszamy na rozmowę do siedziby Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
ul. T. Kościuszki 65, 23 - 400 Biłgoraj
tel. 84 686 48 77, kom. 606 925 977
e-mail:flzb@lbl.pl
Kredyt Bank S.A. O/Zamość Konto nr: 81 1500 1807 1218 0001 5822 0000
KRS 82324
 

„Lokalne Partnerstwa PAFW - Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce”.

     

Partnerzy
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Bank Spółdzielczy w Księżpolu Konto nr:
22 9614 0008 2005 0007 5819 0001
ul. T. Kościuszki
23-400 Biłgoraj 65
tel. kom. 606 925 977
e-mail: flzb@lbl.pl