Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

Organizacja Pożytku publicznego

PL EN

O Fundacji / Aktualności / Mikołaje zbierali pieniądze

6-12-2012

Mikołaje zbierali pieniądze

Po raz ósmy wolontariusze Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej zbierali pieniądze na przyszłoroczne stypendia dla najzdolniejszej młodzieży z naszego regionu. W tym roku zebrano 2.300,42 zł.

6 grudnia Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej po raz ósmy zorganizowała akcję "Mikołajkowa Zbiórka". Dzięki pomocy stypendystów i wolontariuszy kolejny raz mieszkańcy naszego miasta mieli szansę okazać swoją hojność i wspomóc działania Fundacji. Mikołajki to tradycja, która od dawna wpisuje się w kalendarz corocznych imprez niemal w każdym mieście. Również  mieszkańcy Biłgoraja chętnie włączają się w akcje mikołajkowe, ale nie tylko dlatego by otrzymywać prezenty. Przede wszystkim chcą wspomóc potrzebujących. Stypendyści oraz wolontariusze Fundacji kwestowali na ulicach miasta, w urzędach, szkołach, sklepach i firmach. Zbierali fundusze, które przeznaczone zostaną na wypłatę stypendiów w przyszłym roku dla najzdolniejszej młodzieży z naszego regionu.

Jak co roku mieszkańcy naszego miasta bardzo chętnie okazywali swoją hojność, wrzucając pieniądze do puszek. Podczas akcji zebrano 2300,42 zł. Najwięcej wspólnie nazbierały: Edyta Oleszczak, Monika Siembida (stypendystki) i Karolina Palak, Angelika Brzozowska (wolontariuszki), kwotę 429,34 zł. Wszystkie zebrane darowizny w całości zasiliły konto Biłgorajskiego Funduszu Stypendialnego.

Fundacja dziękuje wszystkim Darczyńcom za przekazane datki oraz kierownikom, dyrektorom placówek i sklepów, którzy zechcieli się przyłączyć do zbiórki publicznej, a szczególnie Staroście Marianowi Tokarskiemu i Wójtowi Wiesławowi Różyńskiemu, którzy pozwolili przeprowadzić zbiórkę na terenie urzędu.


 

Partnerzy
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Bank Spółdzielczy w Księżpolu Konto nr:
22 9614 0008 2005 0007 5819 0001
ul. T. Kościuszki
23-400 Biłgoraj 65
tel. kom. 606 925 977
e-mail: flzb@lbl.pl