Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

Organizacja Pożytku publicznego

PL EN

O Fundacji / Aktualności / Edukujemy młodzież w szkołach

08-05-2012

Edukujemy młodzież w szkołach

To od nas samych zależy czy nasza okolica będzie się rozwijała. Na naszej ziemi biłgorajskiej działa wiele organizacji które mają zapał oraz pomysły do tego by żyło nam się lepiej. Fundacja FLZB  wspiera wiele takich pomysłów i inicjatyw lokalnych a także osoby zdolne i aktywne które czynią nasze miejscowości lepszymi. Bardzo nam zależy aby młodzież ucząca się w szkołach naszego powiatu miała świadomość potencjału i możliwości jakie mają w sobie organizacje pozarządowe naszej ziemi biłgorajskiej.

W okresie  od 7 do 25 maja 2012 roku Fundacja prowadzi spotkania edukacyjne z młodzieżą.

Na spotkaniach zwracamy uwagę młodzieży na następujące tematy:

1. Co to jest organizacja pozarządowa? (organizacje z naszego regionu)

2. Korzyści dla młodzieży (Biłgorajski Fundusz Stypendialny, Szkolny Fundusz Wydzielony, Konkurs Grantowy dla młodzieży)

3. Wolontariat w organizacjach pozarządowych - czy warto?

Czas trwania spotkania to godzina lekcyjna. Termin spotkań dokładny termin i godzinę ustala szkoła. Jeśli jest taka potrzeba taką prezentacje możemy zrobić w trakcie apelu szkolnego.  

Jeżeli Państwa szkoła jest zainteresowana takim spotkaniem, a przedstawiciele naszej Fundacji nie zwrócili się osobiście z taką propozycją serdecznie zapraszamy do kontaktu. Jeżeli będzie to możliwe chętnie zorganizujemy i poprowadzimy takie spotkania u Państwa.

Działanie jest elementem projektu "Aktywna i świadoma młodzież", współfinansowany ze środków otrzymanych w ramach V4 Community Foundation Maturity Program. 

Partnerzy
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Bank Spółdzielczy w Księżpolu Konto nr:
22 9614 0008 2005 0007 5819 0001
ul. T. Kościuszki
23-400 Biłgoraj 65
tel. kom. 606 925 977
e-mail: flzb@lbl.pl