Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

Organizacja Pożytku publicznego

PL EN

O Fundacji / Aktualności / SZLACHETNA PACZKA

2010-10-01

SZLACHETNA PACZKA

To ogólnopolski program pomocowy dla rodzin żyjących poniżej progu ubóstwa, organizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Jego głównym założeniem jest przekazanie odpowiadającej na konkretne potrzeby pomocy rodzinom dotkniętym biedą. Program jest realizowany lokalnie – w każdej miejscowości lider organizuje sztab wolontariuszy, którzy docierają do rodzin potrzebujących, badają ich sytuację i pytają o konkretne potrzeby. Zgromadzone informacje umieszczają w anonimowej, internetowej bazie rodzin, skąd indywidualni darczyńcy mogą wybrać określoną rodzinę ze swojego miasta i przygotować dla niej PACZKĘ.

 

W naszym regionie SZLACHETNA PACZKA jest organizowana po raz piąty. W ostatniej edycji pomoc zorganizowana w jej obrębie dotarła do 500 rodzin z naszego województwa, a w programie wzięło udział 450 wolontariuszy. Ogromna większość wolontariuszy i liderów to studenci, dla których udział w programie to szansa na zdobycie niezwykłych i cennych doświadczeń: w SZLACHETNEJ PACZCE każdy uczestnik przechodzi kompleksowe szkolenie oraz zdobywa wiele twardych umiejętności – zarządzania zespołem, pracy metodą projektową, kontaktów z instytucjami. Dodatkowo, to program, który jak żaden inny wyostrza zmysł pracy z ludźmi i uwrażliwia na ważkie problemy społeczne, budując poczucie lokalnej odpowiedzialności.

W tym momencie Stowarzyszenie WIOSNA jest na etapie rekrutowania liderów rejonów - Lider rejonu to osoba, która po uprzednim kompleksowym przeszkoleniu stanie na czele autonomicznego sztabu wolontariuszy i przeprowadzi akcję w swojej społeczności: zbuduje zespół około 30 wolontariuszy, wyszkoli ich, skontaktuje się z instytucjami, by dotrzeć do rodzin potrzebujących, zorganizuje magazyn w trakcie finału SZLACHETNEJ PACZKI. 

 

Jesteś zainteresowany? Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl/kariera.

Partnerzy
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Bank Spółdzielczy w Księżpolu Konto nr:
22 9614 0008 2005 0007 5819 0001
ul. T. Kościuszki
23-400 Biłgoraj 65
tel. kom. 519 041 245
tel. kom. 606 925 977
e-mail: flzb@lbl.pl