Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

Organizacja Pożytku publicznego

PL EN

Działania / Imprezy / Wieczór Darczyńcy 2012


24 listopada 2012r. w Biłgorajskim Centrum Kultury zoorganiozwano "Wieczór Darczyńcy". Zebranych gości, przywitała Irena Gadaj - prezes Zarządu oraz prof. Janusz Solski - przewodniczący Rady Fundacji. (Więcej zdjęć w Galerii 2012)

 

Gospodarze imprezę rozpoczęli od wręczenia drugiej tury stypendiów dla zdolnej młodzieży z terenu naszego powiatu. To jedno z głównych działań Fundacji - Od powstania Fundacji w 1999 roku przeprowadziliśmy 13 konkursów stypendialnych, w których pomoc otrzymało 801 uczniów, na kwotę ponad 1 miliona złotych Stypendia fundowane są ze środków Fundacji im. Stefana Batorego, Fundacji Agory i darowizn lokalnych firm i osób prywatnych. I to właśnie naszym darczyńcom chcemy dzisiaj podziękować - mówiła Irena Gadaj.


 

W trakcie spotkania przedstawiono także obecnie realizowany projekt pt.: "Przestrzeń SOWA w Biłgoraju". Jego założenia przedstawiła Urszula Kolman - Sowa czyli - S - Solidarni, O - Otwarci, W - Wolni, A - Aktywni ma na celu utworzenie w Biłgoraju, dla mieszkańców Ziemi Biłgorajskiej, organizacji pozarządowych, szkół, bibliotek, instytucji kultury miejsca wraz z całym zapleczem technicznym, w którym aktywne organizacje, grupy młodzieżowe, zespoły folklorystyczne, ośrodki kultury, biblioteki, grantobiorcy Programu "Działaj Lokalnie" będę mogły zaprezentować swoją działalność, porozmawiać z mieszkańcami, prowadzić akcje i kampanie integrujące, zbierać fundusze na działalność, pozyskiwać zwolenników i wolontariuszy, uczyć demokracji i budować lepsze więzi ze społecznością lokalną, wzmacniać kapitał społeczny.Ważnym aspektem "Wieczoru Darczyńcy" była aukcja darowizn, którą prowadziły Urszula Kolman oraz Gabriela Figura. Panie, z sukcesem, podjęły się trudnej sztuki licytacji. Na aukcji znalazły się przedmioty ofiarowane przez sympatyków i przyjaciół Fundacji m.in. obrazy, książki, złota moneta, a także unikatowa tabliczka z nr 1, która zostanie umieszczona na "Alei sukcesu i partnerstwa". Zwycięzcą jej okazał się lokalny przedsiębiorca Henryk Oziębło właściciel PW APIS i to jego nazwisko oraz nazwa firmy znajdzie się na tabliczce z pierwszym numerem. Dzięki chojności zgromadzonych udało się pozyskać na "Przestrzeń SOWA" łącznie kwotę 12.169,71 zł. 

Podczas spotkania zaprezentowano także nową metodę fundrasingową polegającą na dobrowolnym regularnym przekazywaniu końcówki wynagrodzenia. Pierwsza wprowadziła ją Gmina Biłgoraj. Pani Irena Gadaj i Paweł Furmanek wręczyli na rece Wójta Wiesława Rożyńskiego Certyfikat "Odpowiedzialny Samorząd".


 

Wagę podejmowania działań dla społeczności w której żyjemy podkreślała Irena Gadaj - Ludzie którzy narzekają, że miasto jest brzydkie i nieładne przyłączając się do projektu mogą mieć realny wpływ i spowodować zmianę. Projekt SOWA to projekt dla mieszkańców, chcemy zaprosić wszystkich do współpracy. Ktoś może pomyśleć - osiągnąłem sukces, mam 2 samochody, dom, jeździłem na wakacje, mam pieniądze, a może czas pomyśleć o innych. Może warto podzielić się ze społecznością której trochę ten sukces zawdzięczam, bo ktoś kupuje w moim sklepie, czy korzysta z usług mojej firmy. To dzięki ich pieniądzom osiągnąłem sukces, to może warto podzielić się jego cząstką, tego sukcesu i część zarobionych pieniędzy ofiarować społeczności w której żyję - podkreśliła Irena Gadaj.


Goście mieli także możliwość wysłuchania koncertu pieśniarza i barda z Biłgoraja, Dariusza Rubina z zespołem. Impreza odbyła się w ramach realizacji projektu "Przestrzeń S.O.W.A. w Biłgoraju" dofinansowanego ze środków Programu "Lokalne Partnerstwa PAFW" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Partnerzy
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Bank Spółdzielczy w Księżpolu Konto nr:
22 9614 0008 2005 0007 5819 0001
ul. T. Kościuszki
23-400 Biłgoraj 65
tel. kom. 606 925 977
e-mail: flzb@lbl.pl